Domowe inspiracje: jak modnie urządzić mieszkanie?

Urządzanie mieszkań stało się w ostatnich latach bardzo modne. Wiele programów telewizyjnych, portali internetowych i czasopism jest poświęconych temu zagadnieniu. Kilka stylów we wnętrzach jest ponadczasowych: bogaty glamour, minimalistyczny styl skandynawski czy łączący różne style eklektyzm. Jeśli pragniecie zmian we wnętrzach, do tego chcecie je osiągnąć małym kosztem, ten wpis jest dla Was.

Metamorfoza mebli

Masz wysłużone klasyczne brązowe meble, a marzysz o białym skandynawskim wnętrzu? A może pragniesz złotych lub srebrnych akcentów na meblach? Nic trudnego. Na rynku dostępna jest cała paleta farb do drewna, która doskonale sprawdza się w malowaniu mebli. Dzięki temu ze starego regału w kilka godzin możesz samodzielnie zrobić nowoczesną biblioteczkę. Gdy we wnętrzach lubisz przepych, przemalowane meble uzupełnij złotymi lub srebrnymi gałkami czy kołatkami. W sieci jest bardzo wiele takich nowoczesnych meblowych akcesoriów, które w dodatku mają bardzo przystępną cenę. Dzięki temu wysłużona komoda zyska nowy look.

Stylowe dodatki

Dodatki do wnętrz dostępne we wnętrzarskich sieciówkach są bardzo ładne, lekkie a przede wszystkim tanie. Dzięki temu swoje wnętrza możemy nie tylko dekorować modnie, ale także często dekoracje zmieniać. Dobrym sposobem dla lubiących zmiany jest wymienianie się dekoracjami z koleżankami lub osobami z rodziny.

Wnętrzarskie DIY

Wiele dekoracji do naszych mieszkań i domów możemy wykonać własnoręcznie. Dzięki temu uzyskamy dodatki, których nie będzie miał nikt inny. Inspiracji na wnętrzarskie DIY dostarczają liczne tematyczne strony internetowe i programy telewizyjne. Zajęcie to polecamy wszystkim. Poza oryginalną dekoracją zyskujemy także spokój ducha – gdy ręce pracują, głowa się relaksuje. To powiedzenie z pewnością potwierdzą panie, które próbowały, lub regularnie oddają się pracom związanym z rękodziełem.

Gdy meble przeszły metamorfozę, dodatki do wnętrza są już kupione lub samodzielnie wykonane, okazuje się, że trzeba jeszcze zmienić kolor ścian…Bez względu na to, czy wnętrze malujecie, czy tapetujecie, jeśli ma być tanio, to trzeba to zrobić samodzielnie. Na szczęście to nic trudnego – średniej wielkości pokój zmieni kolor w jeden dzień.