Lęk przed jesienią

04 września


Co czujesz na myśl o nadchodzącej nowej porze roku? Niezadowolenie z powodu deszczu i zimna? Bunt, że to już koniec słońca i wakacji?..

Ja myśląc o jesieni czuję lęk przed zimnem, monotonnymi dniami i przede wszystkim przed brakiem słońca, który z każdą chwilą będzie coraz trudniejszy do zniesienia.

Kiedy wspominam wakacyjne dni i wyjazdy ogarnia mnie żal. Latem czujemy się wyjątkowo, świat staje się piękniejszym miejscem, a życie ciągłą zabawą. Dlaczego nie może być tak cały czas?


Bieszczady

Przede mną czas, kiedy trzeba będzie walczyć z coroczną depresją. Im dalej będziemy wchodzić w zimne miesiące roku, tym będzie trudniej. W końcu nastanie cisza i nicość ostatnich chwil przed wiosną.

Ale jednocześnie...

Czuję radość na myśl o wszystkich miłych chwilach, które jak co roku na nas czekają. Dużą rolę będą odgrywać w nich złote liście i pomarańczowe dynie.Jesień to najbardziej twórcza pora roku. Więcej czasu spędzamy w domu, zimna pogoda sprawia, że chcemy się nim zajmować, a natura dostarcza inspiracji do różnych ozdób.

Monotonne kapanie kropel nastraja do rozmyślań. Jesienią czekam na deszcz, który tak pięknie ustroi krajobraz.Potem pierwsze przymrozki staną się zapowiedzią nadchodzącej zimy. Mgły dodadzą światu tajemniczości.


Beski Śląski

Nie dziwię się, jeżeli ktoś mieszkając w mieście, nie lubi jesieni. Wiosną i latem o wiele łatwiej jest tam doświadczyć przyrody. Później zaczyna się ona coraz bardziej wycofywać, prawie do zupełnego zaniku. Na koniec zostają tylko drzewa bez liści, wyglądające jakby były martwe.

Żeby docenić nieoczywiste piękno jesieni, koniecznie musicie wyjechać za miasto. Zobaczcie jak wygląda las czy jezioro w otoczeniu smutnej przyrody w zimniejszą część roku. Spróbujcie odnaleźć to trudniejsze do zauważenia piękno.


Beskid Śląski


Beskid Śląski


Beskid Śląski

You Might Also Like

0 komentarzy

Dziękuję za Twój komentarz.

Facebook