Co powiedziałabyś sobie młodszej o 10 lat?

20 stycznia


Wyobraź sobie, że możesz przenieść się w czasie o 10 lat wstecz i spotkać młodszą wersję siebie. Co byś sobie wtedy powiedziała?

To zadanie to tylko jeden z wiele tagów krążących po Internecie, ale wyjątkowo mi się podoba, ponieważ daje możliwość poprowadzenia bardzo ciekawych rozmyślań.
Można do niego podejść na dwa sposoby. Dosłownie - czyli co powiedzieć, nie ujawniając jednocześnie zbyt wiele, ale przekazując jednak kilka cennych rad. Po głębszym zastanowieniu się, być może dojdziesz też do wniosku, że to, co chciałabyś przekazać młodszej sobie, powinnaś mówić do siebie także teraz...


Co powiedziałabym młodszej sobie?

Dorośli mylą się mówiąc, że teraz są najlepsze lata twojego życia i musisz się nimi cieszyć, a potem nic cię już dobrego nie czeka. ZAWSZE są najlepsze lata twojego życia.

Dbaj o przyjaźnie. Nawet te dalekie, kiedy widzicie się raz w roku, są możliwe do podtrzymania.

Nie musisz mieć gotowych planów na 10 lat naprzód. Wszystko i tak się zmienia (i jest to dobre), a pośpiech, który próbuje narzucić świat, nie jest koniecznością.

W pierwszej kolejności idź za swoją pasją i talentami, a nie za pieniędzmi. Jest to potrzebne nie tylko tobie, ale też innym.


Nie musisz robić tego, co nakazuje ci twój nastrój lub ludzie, którzy nie życzą ci dobrze.

Odkrywaj swoją kobiecość.

Rób zdjęcia i zapisuj wspomnienia.


Napisz list do starszej siebie i otwórz po 10 latach.

A wy co powiedziałybyście sobie młodszej o 10 lat?


You Might Also Like

0 komentarzy

Dziękuję za Twój komentarz.

Facebook