Jak pięknie zapakować prezenty?

15 grudnia


Żeby pięknie zapakować prezenty, wcale nie trzeba kupować bardzo drogich materiałów i poświęcać na to długich godzin. W dzisiejszym wpisie pokażę kilka inspiracji i podpowiedzi, które pomogą wam stworzyć piękne i proste opakowania. Dla naszych bliskich warto się postarać i obdarować ich prezentami w niebanalnej oprawie.

Na początek papier do pakowania. Oprócz zwykłego kolorowego papieru wybrałam też papier pakowy (do kupienia w sklepach plastycznych i papierniczych).


W zależności od tego jaki efekt chcemy osiągnąć możemy użyć jednego rodzaju papieru lub łączyć ze sobą różne.


Nawet zwykła paczka owinięta sznurkiem do pakowania prezentów od razu lepiej się prezentuje. W sklepach dostaniemy szeroki wybór świątecznych sznurków, jednak jeżeli nie chcemy przepłacać, polecam zwykłe kolorowe i jutowe sznurki, które o wiele taniej kupimy w markecie budowlanym.


Całości dopełniają iglaste gałązki...


...papierowe gwiazdki ( tutaj instrukcja jak je zrobić)...


...i oczywiście etykiety! Zestawienie 23 pięknych etykiet do prezentów w różnych stylach i kolorach znajdziecie tutaj. Ja swoje wydrukowałam na papierze pakowym.


Co zrobić z prezentami o nietypowych kształtach?

Mamy dwa wyjścia:
- najłatwiej będzie zapakować je do tekturowego pudełka (wypełniając jednocześnie puste miejsca np. bibułą) i dalej, tak jak zawsze po prostu owijać je papierem
- możemy też sami zrobić torebkę na prezenty. Bardzo przystępną instrukcję znajdziecie tutaj.


Pięknie zapakowane prezenty, na pewno sprawią przyjemność naszym najbliższym. Najlepiej zapakować je już teraz tak, aby nie zaprzątać sobie tym głowy tuż przed Wigilią. Jeżeli macie jeszcze jakieś ciekawe prezentowe inspiracje, podzielcie się linkami w komentarzach. :) 


You Might Also Like

0 komentarzy

Dziękuję za Twój komentarz.

Facebook