Wieniec z suszonych pomarańczy

11 grudnia


Ten świąteczny wieniec jest dość minimalistyczny. Składa się w zasadzie z dwóch podstawowych elementów: plastrów pomarańczy i kokardy. I to mi się w nim najbardziej podoba. Żadnych zbędnych dodatków.


Lubię takie jednolite kompozycje. Bardzo podobają mi się np. bukiety, zrobione z jednego rodzaju kwiatów. Kompozycja, która w świadomy sposób została pozbawiona zbędnych dekoracji, może być mocniejsza w swoim wyrazie, niż ta przeładowana różnymi ornamentami. Skupiamy się na jednej rzeczy. Naszej uwagi nie rozprasza milion różnych szczegółów. Wtedy łatwiej jest dostrzec piękno tego jednego, najważniejszego elementu. Jak to ktoś kiedyś powiedział: „less is more”... ;)

Jak zrobić wieniec z suszonych pomarańczy

Aby zrobić wieniec potrzebujemy:
podkład do wieńca, suszone pomarańcze, kokardę, białą wstążkę, kawałek sznurka, szpilki, nożyczkiNajpierw owijamy podkład białą wstążką. Dzięki temu styropian nie będzie prześwitywał spod pomarańczy.


Następnie układamy pomarańcze na wieńcu i mocujemy je za pomocą szpilek. Szpilki najlepiej wbijać w miejsca gdzie plastry na siebie nachodzą - wtedy nie będą widoczne.Na koniec przypinamy do wieńca kokardę, a z tyłu mocujemy zawieszkę ze sznurka.


Gotowe :)You Might Also Like

3 komentarzy

 1. Piękny wieniec świąteczny i jakże prosty do zrobienia. U mnie też już zapachniało pomarańczą z goździkami.
  Beata

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I słusznie! :) Jestem ciekawa jakie będą efekty.

   Usuń
 2. Ale on musi pachnieć!! aaa cudnie!!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.

Facebook