Bombki choinkowe ze sznurka

07 grudnia


Kiedyś w adwentowe wieczory, rodziny spędzały czas razem, przygotowując ozdoby świąteczne. Myślę, że naprawdę warto byłoby powrócić do tych dawnych zwyczajów. Adwent jest dobrym momentem żeby trochę zwolnić, oderwać się od komputera czy telewizora i spędzić czas z bliskimi. 

W czasach kiedy każdy wpatrzony jest w swój własny ekran, warto pójść pod prąd i choć przez chwilę pobyć trochę mniej nowoczesnym. Komputery i smartfony dają nam wiele korzyści, ale często odbierają to co jest w życiu najważniejsze, czyli relacje.


Prawdziwe życie – z pasją

Ja osobiście nie jestem jakąś komputerową maniaczką, ale czasem łapię się na tym, że trudno mi znaleźć jakąś rozrywkę, która nie jest związana z komputerem. Widzę też, że ten sam problem ma coraz więcej ludzi. Godziny spędzone na Facebooku nie pomogą nam odpocząć czy zrelaksować się, wręcz przeciwnie. Wtedy pomocą mogą być dla nas nasze pasje. Zajmij się tym co lubisz. Twórz coś, poznawaj, czytaj, uprawiaj sport.

Dla mnie odskocznią od zabieganej i komputerowej codzienności są różne ręczne robótki, malowanie, tworzenie. W tym roku postanowiłam sama zrobić ozdoby choinkowe.

Jak zrobić bombki choinkowe ze sznurka?

Potrzebujemy: styropianowe kulki, sznurek, nożyczki, klej, pędzelek do kleju, szpilki, koronkową wstążkę


Bombki nie są zbyt skomplikowane w produkcji. Zaczynamy od zamocowania zawieszki za pomocą szpilki. Następnie malujemy bombkę klejem i owijamy ją sznurkiem. Warto eksperymentować i zaplatać sznurek na różne sposoby. Bombki możemy ozdobić koronkową kokardką ale dobrze prezentują się też bez niej.

A oto efekty.

W najbliższych dniach pokażę jeszcze inne proste ozdoby choinkowe.

Chciałabym też dzisiaj podziękawać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierają mnie w pisaniu bloga. To dopiero jego początki, a one zazwyczaj są najtrudniejsze. Dziękuję za wszystkie ciepłe słowa, które ostatnio otrzymałam. Było to dla mnie mnie bardzo ważne. :)


You Might Also Like

2 komentarzy

  1. Na prawdę bardzo ładne te bombki. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Interesujący pomysł na tradycyjne bombki i ciekawa kompozycja w koszyku z igliwiem.
    Beata

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.

Facebook